Results | LittleFox - The race of future champions

Little Fox race results on the World Cup Golden Fox slope. The race of future champions U8, U10, U12, U14, U16. Maribor, Slovenia 26.-29.1.2017.

 
U8-Girls U10-Girls U12-Girls U14-Girls U16-Girls
U8-Boys U10-Boys U12-Boys U14-Boys U16-Boys
LittlefoxResults U8-Girls (2009, 2010)
Rank Bib Name Surname Country Club Time Diff. Time Video / Diploma
1 21 MACUH Alma SLO AŠ UNIOR CELJE 28,83 0,00       
2 7 DRAGIČEVIĆ Zoe CRO SK MEDVEŠČAK 28,85 +0,02       
3 1 WIEDNER Anastasia AUT USC FLACHAU 30,10 +1,27       
4 3 JAN Brina SLO AŠ UNIOR CELJE 30,58 +1,75       
5 4 MATEK Manja SLO SK ALPETOUR 30,86 +2,03       
6 5 VLAISAVLJEVIĆ Mila SLO ASK BRANIK MARIBOR 31,90 +3,07       
7 19 URBANIJA Iza SLO SD TRBOVLJE 34,71 +5,88       
8 8 PERME Pika SLO SD TRBOVLJE 35,81 +6,98       
9 16 GORNIK ZUPANIČ živa SLO SŠ POHORJE 36,39 +7,56       
10 2 GOSTENČNIK Cora SLO ASK BRANIK MARIBOR 37,26 +8,43       
11 9 BIJOL Neli SLO SK VUZENICA 38,86 +10,03       
12 13 KOŽUH Nika SLO SD NOVINAR 41,61 +12,78       
13 12 RAJŠP špela SLO SŠ POHORJE 42,68 +13,85       
14 20 ŽALIG Maša SLO SŠ POHORJE 42,85 +14,02       
15 6 KRAJNC Zarja SLO SŠ POHORJE 47,12 +18,29       
16 10 FRANK Eli SLO ŠD ABC 47,20 +18,37       
17 11 NAGY ABONYI Petra SLO SŠ POHORJE 54,23 +25,40       
18 15 MARN Nadia SLO SŠ POHORJE 55,51 +26,68       

Disqualified
Bib Name Surname Country Club Video / Diploma
14 PREMZL Ema Anemari SLO SŠ POHORJE       
17 RIHARD Neja SLO SŠ POHORJE       
18 JANKO Taja SLO ŠD PIA       
24 BOSILJEVAC špela SLO SŠ POHORJE       
25 ŽIŽEK Maša SLO SŠ POHORJE       
27 GRAJŽL Eva SLO       

LittlefoxResults U8-Boys (2009, 2010)
Rank Bib Name Surname Country Club Time Diff. Time Video / Diploma
1 39 KOČEVAR Jure SLO AŠ UNIOR CELJE 28,78 0,00       
2 38 UL Aljaž SLO ASK BRANIK MARIBOR 30,94 +2,16       
3 60 PROSENAK Filip SLO AŠ UNIOR CELJE 31,02 +2,24       
4 34 ŠKERJANC Andraž SLO SK VUZENICA 31,04 +2,26       
5 54 ROGLIČ Jaka SLO SD TRBOVLJE 31,09 +2,31       
6 35 KUKONJA Enej SLO ŠD VITAS 31,60 +2,82       
7 45 ŠPEGELJ Grega SLO SK VUZENICA 31,70 +2,92       
8 32 SEMEC Aleks SLO AŠ UNIOR CELJE 32,80 +4,02       
9 61 JEMEC Val SLO SD NOVINAR 33,28 +4,50       
10 55 GOLOB Matevž SLO SD TRBOVLJE 33,56 +4,78       
11 43 ČREŠNAR KOREN Svit SLO SD NOVINAR 35,03 +6,25       
12 36 ČOP Janez SLO SD TRBOVLJE 35,34 +6,56       
13 56 PALACIOS MARTINČEVIČ Tim SLO SŠ POHORJE 36,34 +7,56       
14 46 RAKOVIČ Boštjan SLO SŠ POHORJE 36,74 +7,96       
15 42 ZALOKAR Lukas SLO SŠ POHORJE 37,47 +8,69       
16 47 KOVAČ šime CRO SK MEDVEŠČAK 39,31 +10,53       
17 59 ORNIK Urban SLO SŠ POHORJE 39,53 +10,75       
18 48 JUHANT Tibor SLO SD NOVINAR 39,91 +11,13       
19 53 VEZJAK Tim SLO AŠ UNIOR CELJE 39,92 +11,14       
20 44 SGERM Vid SLO SŠ POHORJE 46,65 +17,87       
21 57 MIŠIGOJ Bor SLO SD NOVINAR 49,90 +21,12       
22 33 MARINIČ Nejc SLO SŠ POHORJE 53,56 +24,78       

Disqualified
Bib Name Surname Country Club Video / Diploma
30 VERDONIK Jaka SLO       
31 RIBIČ Maj SLO SŠ POHORJE       
37 GABRIJEČLIČ Brin SLO SD NOVINAR       
41 BATISTIĆ Enej SLO SŠ POHORJE       
49 KEUC Pascal SLO SŠ POHORJE       
51 BELE Luka SLO SŠ POHORJE       
62 KRUŠNIK žiga SLO ŠD UNIOR CELJE       

Did not finish
Bib Name Surname Country Club Video / Diploma
40 KOTNIK EKART Oskar SLO SŠ POHORJE       
58 PANGERC Tim SLO ASK FUŽINAR       

LittlefoxResults U10-Girls (2007, 2008)
Rank Bib Name Surname Country Club Time Diff. Time Video / Diploma
1 76 RIBIČ Anjana SLO ASK BRANIK MARIBOR 53,97 0,00       
2 67 INDIHAR Hana SLO ASK BRANIK MARIBOR 54,73 +0,76       
3 77 ZELE Ana-Lena AUT SC PETZEN 55,04 +1,07       
4 96 KIDRIČ Gaja SLO AŠ UNIOR CELJE 55,45 +1,48       
5 81 OŠLAK Ajda SLO AŠ UNIOR CELJE 55,72 +1,75       
6 72 VETTER Leni SLO ASK FUŽINAR 56,49 +2,52       
7 78 OŠLAK špela SLO AŠ UNIOR CELJE 57,33 +3,36       
8 73 MAČEK Neža SLO SK TAB ČRNA 1:01,18 +7,21       
9 64 TROST Manja SLO SK TAB ČRNA 1:01,70 +7,73       
10 82 KRAJNC Anja SLO AŠ UNIOR CELJE 1:01,83 +7,86       
11 102 PRELOŽNIK Ana SLO SK VELENJE 1:02,45 +8,48       
12 100 MÜLLER Vanessa AUT SC PETZEN 1:02,94 +8,97       
13 70 SEFAJ Klara XKX SC PRISTINA 1:03,80 +9,83       
14 79 BAJEC Neža SLO ASK BRANIK MARIBOR 1:04,10 +10,13       
15 99 TOMŠE Asja SLO SK TAB ČRNA 1:04,31 +10,34       
16 93 KOŠAR Lana SLO SŠ POHORJE 1:04,61 +10,64       
17 83 REBULA Ajda SLO SK TAB ČRNA 1:05,46 +11,49       
18 103 FURMAN žanin SLO AŠ UNIOR CELJE 1:07,69 +13,72       
19 74 SIMONIČ Anja SLO SD NOVINAR 1:08,70 +14,73       
20 68 JEMEC Nika SLO SD NOVINAR 1:09,03 +15,06       
21 91 JAKOB Ana Ema SLO AŠ UNIOR CELJE 1:10,27 +16,30       
22 65 DOLENC Pika SLO SK VELENJE 1:10,33 +16,36       
23 89 SLONJŠAK Eva SLO SD NOVINAR 1:10,92 +16,95       
24 97 JAGODIČ Taša SLO SŠ POHORJE 1:11,23 +17,26       
25 101 HASANBEGOVIĆ Rukaja BIH SK BJELAŠNICA 1:12,57 +18,60       
26 80 TOMAŽINČIČ Eva Lana SLO SD NOVINAR 1:13,63 +19,66       
27 105 ZAVRŠNIK Ana SLO SD NOVINAR 1:15,71 +21,74       
28 88 ZORKO Ema SLO SŠ POHORJE 1:16,55 +22,58       
29 98 MANDL Lana SLO SŠ POHORJE 1:17,07 +23,10       
30 75 TANCER živa SLO ASK BRANIK MARIBOR 1:17,68 +23,71       
31 92 BOSILJEVAC Maruša SLO SŠ POHORJE 1:52,51 +58,54       

Disqualified
Bib Name Surname Country Club Video / Diploma
63 MILEVSKA Eva MKD SKI CLUB PELIESTER       
66 GORJUP Eva SLO AŠ UNIOR CELJE       
69 ŽIŽEK Zala SLO ASK BRANIK MARIBOR       
84 SPINDLER Nia SLO ASK BRANIK MARIBOR       
86 MODRIJAN Jasmina SLO ASK BRANIK MARIBOR       

Did not finish
Bib Name Surname Country Club Video / Diploma
87 DOLINAR Valentina SLO AŠ UNIOR CELJE       
90 OSOJNIK Ella SLO SK TAB ČRNA       
94 HRIBERŠEK Eva SLO ASK BRANIK MARIBOR       
104 OZMEC Lana SLO SŠ POHORJE       

LittlefoxResults U10-Boys (2007, 2008)
Rank Bib Name Surname Country Club Time Diff. Time Video / Diploma
1 128 GUZEJ Til SLO SCI SCHOOL DR7 53,27 0,00       
2 133 PUŠNIK Dino SLO SK TAB ČRNA 53,53 +0,26       
3 114 BUDIMIR Alexander AUT KSV KAPFENBERG GIGA-SPORT 53,73 +0,46       
4 109 PEPEVNIK Rene SLO ASK FUŽINAR 54,29 +1,02       
5 131 HENDLER Anej SLO SK VUZENICA 54,97 +1,70       
6 135 STREIT Lorenz AUT SC PETZEN 56,81 +3,54       
7 110 RATAJ Jun SLO ASK BRANIK MARIBOR 57,90 +4,63       
8 146 TRPIN Matic SLO ASK BRANIK MARIBOR 58,74 +5,47       
9 118 VESNICER Tjaš SLO SK TAB ČRNA 58,80 +5,53       
10 115 ŽIŽEK Jan SLO ASK BRANIK MARIBOR 1:00,73 +7,46       
11 137 MACUH Gašper SLO AŠ UNIOR CELJE 1:00,93 +7,66       
12 112 DELIMUSTAFIC Timur BIH SK BJELAŠNICA 1:01,99 +8,72       
13 138 ŠEBUL Sandi SLO SK TAB ČRNA 1:02,74 +9,47       
14 113 LUJANAC Jan SLO AŠ UNIOR CELJE 1:03,49 +10,22       
15 122 MAČEK LEŽAIČ žiga SLO SD NOVINAR 1:03,65 +10,38       
16 125 MIŠIGOJ žiga SLO SD NOVINAR 1:04,72 +11,45       
17 144 KRAJNC Luka SLO AŠ UNIOR CELJE 1:06,97 +13,70       
18 132 PERME Nik SLO SD TRBOVLJE 1:07,20 +13,93       
19 134 ŽAGAR Jaka SLO SD NOVINAR 1:07,51 +14,24       
20 142 GASER Voranc SLO SD NOVINAR 1:07,59 +14,32       
21 108 TRATAR Aljaž SLO SD KRKA ROG 1:10,19 +16,92       
22 116 IRŠIČ Jure SLO 1:13,60 +20,33       
23 123 ČERNE Timo SLO SD TRBOVLJE 1:16,99 +23,72       
24 120 KEUC Patrik SLO SŠ POHORJE 1:22,18 +28,91       
25 121 GABRIJEČLIČ Svit SLO SD NOVINAR 1:29,75 +36,48       
26 147 VIRANT Saš SLO SD TRBOVLJE 1:31,87 +38,60       
27 129 ŠPEGELJ Tine SLO SK VUZENICA 1:32,05 +38,78       
28 149 HORVAT Urban SLO 1:39,63 +46,36       
29 136 FLEISINGER Filip Martin SLO SŠ POHORJE 1:48,42 +55,15       
30 148 ZUPANČIČ Jakob SLO AŠ UNIOR CELJE 2:02,94 +1:09,67       

Disqualified
Bib Name Surname Country Club Video / Diploma
117 ZUPANČIČ Domen SLO AŠ UNIOR CELJE       
119 PULKO Ažbe SLO SŠ POHORJE       
124 ILEV Danilo MKD ASK SKADI       
126 VLAISAVLJEVIĆ Rok SLO ASK BRANIK MARIBOR       
127 HERNAVS Gal SLO SD TRBOVLJE       
130 BERLOŽNIK Dane SLO ASK FUŽINAR       
139 KAC Filip SLO SŠ POHORJE       
145 ILIJEVEC Oskar SLO SŠ POHORJE       

Did not finish
Bib Name Surname Country Club Video / Diploma
140 KANTARDZIĆ Ahmed BIH SK BJELAŠNICA       

LittlefoxResults U12-Girls (2005, 2006)
Rank Bib Name Surname Country Club Time Diff. Time Video / Diploma
1 154 UMERZU Ula SLO AŠ UNIOR CELJE 50,71 0,00       
2 171 PEPEVNIK Pika SLO ASK FUŽINAR 51,03 +0,32       
3 150 BOKAL Ana SLO SK ALPETOUR 51,41 +0,70       
4 152 POHAR Meta SLO ASK BRANIK MARIBOR 51,55 +0,84       
5 173 JAVORNIK Ajda SLO SK VUZENICA 52,08 +1,37       
6 151 MERC Ana SLO ASK FUŽINAR 52,64 +1,93       
7 164 ATANASOVSKA Jana MKD ASK SKADI 52,79 +2,08       
8 156 PUŠNIK Lana SLO SK VELENJE 53,14 +2,43       
9 165 ANDOLŠEK VERTOVŠEK Hana SLO ŠK MODRI 53,51 +2,80       
10 160 MLAKAR Zarja SLO ASK BRANIK MARIBOR 54,93 +4,22       
11 172 RANZINGER Lina SLO SD TRBOVLJE 55,43 +4,72       
12 157 DOMJAN špela SLO ASK BRANIK MARIBOR 56,16 +5,45       
13 167 MODRIJAN Manja SLO ASK BRANIK MARIBOR 58,66 +7,95       
14 155 REPINA Lia SLO SK ALPETOUR 59,80 +9,09       
15 166 RIBIČ Tea SLO ASK BRANIK MARIBOR 1:00,61 +9,90       
16 169 RAUTER Zala SLO SK VELENJE 1:04,51 +13,80       
17 159 PULKO Neli SLO ASK BRANIK MARIBOR 1:09,20 +18,49       
18 163 FRANK Lili SLO ŠD ABC 1:14,21 +23,50       
19 153 SEFAJ Enxhi XKX SC PRISTINA 1:15,11 +24,40       
20 177 ZUPAN ŽITNIK Lana SLO 1:22,10 +31,39       
21 176 ROGELJ Zofija SLO SŠ POHORJE 1:33,69 +42,98       

Disqualified
Bib Name Surname Country Club Video / Diploma
158 TURŠEK Iva SLO SK VELENJE       
170 SREBRE Iris SLO SK TAB ČRNA       

Did not finish
Bib Name Surname Country Club Video / Diploma
161 POPENKO Ivana SLO SŠ POHORJE       
168 KRALJ Lina SLO SŠ POHORJE       
174 GRAH Nika SLO SD KRKA ROG       

LittlefoxResults U12-Boys (2005, 2006)
Rank Bib Name Surname Country Club Time Diff. Time Video / Diploma
1 202 KRISTAN Nico AUT SC PETZEN 48,83 0,00       
2 206 BALOVIĆ Aleksa SRB SK RTANJ KOPAONI 49,22 +0,39       
3 179 BUČAR Luka SLO ASK BRANIK MARIBOR 49,74 +0,91       
4 187 MATEK Izak SLO SK ALPETOUR 50,21 +1,38       
5 191 ŽUNKO Marcel SLO SK TAB ČRNA 51,13 +2,30       
6 188 MLAKAR Vid SLO ASK FUŽINAR 51,52 +2,69       
7 181 LELIĆ Aleksa SRB SK RTANJ KOPAONI 52,09 +3,26       
8 208 ZUHRIĆ Tarik BIH SK ILIDZA 52,58 +3,75       
9 207 KRAJNC Gašper SLO AŠ UNIOR CELJE 52,71 +3,88       
10 209 INDIHAR Gašper SLO ASK BRANIK MARIBOR 53,72 +4,89       
11 190 ERŽEN žak SLO SD KRKA ROG 54,93 +6,10       
12 210 BERLOŽNIK Bine SLO ASK FUŽINAR 56,55 +7,72       
13 194 OSEBRAN Miha SLO SK TAB ČRNA 57,02 +8,19       
14 195 KOREN Matevž SLO ASK FUŽINAR 57,70 +8,87       
15 203 HRISTOVSKI Martin MKD ASK SKADI 57,93 +9,10       
16 198 BUZA Vigan XKX SC PRISTINA 58,32 +9,49       
17 178 GRUDEN Jure SLO SD KRKA ROG 59,63 +10,80       
18 204 MILANOVIĆ Nikola SRB MIDŽOR KNJAŽEVAC 1:00,17 +11,34       
19 180 GOLOB Gašper SLO SD TRBOVLJE 1:00,40 +11,57       
20 200 KOTNIK Vid SLO SK VELENJE 1:03,88 +15,05       
21 193 KMET Jaka SLO SD TRBOVLJE 1:15,31 +26,48       
22 189 GRAJŽL Matej SLO 1:20,36 +31,53       
23 192 RUDOLF Nik SLO SK VUZENICA 1:29,26 +40,43       

Disqualified
Bib Name Surname Country Club Video / Diploma
182 AŽNOH Miha AUT SC PETZEN       
184 PERŠIĆ Lazar SRB SK RTANJ KOPAONI       
185 ILIJEVEC Jakob SLO SŠ POHORJE       
205 DROBNIK Lan SLO AŠ UNIOR CELJE       
211 POTOČNIK Miha SLO       

Did not finish
Bib Name Surname Country Club Video / Diploma
183 DVORNIK Luka SLO SK DVORNIK TRANSPORT       
186 KARO Taj SLO ASK BRANIK MARIBOR       
196 KOVAČ Luka SLO SK MEŽICA       

LittlefoxResults U14-Girls (2003, 2004)
Rank Bib Name Surname Country Club Time Diff. Time Video / Diploma
1 223 ROBIN Maša SLO SK VUZENICA 42,08 0,00       
2 214 KOREN Tinkara SLO ASK FUŽINAR 42,20 +0,12       
3 221 OZIMIČ Nika SLO SK TAB ČRNA 42,27 +0,19       
4 219 SEDOVNIK Maja SLO ŠD DASKI TEAM 42,92 +0,84       
5 233 KLEMENC Vita SLO ASK FUŽINAR 43,01 +0,93       
6 234 VODOVNIK Lara AUT SC PETZEN 43,11 +1,03       
7 220 TONE Tija SLO ASK FUŽINAR 43,17 +1,09       
8 229 DOBRODOLAC Daša SRB SK RTANJ KOPAONI 43,76 +1,68       
9 228 ŽAGAR Liza SLO SK MEŽICA 44,03 +1,95       
10 225 CAJCMAN Marilena AUT SC PETZEN 45,71 +3,63       
11 215 BRANKOVIĆ Iman BIH SK ILIDZA 46,83 +4,75       
12 217 TANCER žana SLO ASK BRANIK MARIBOR 48,63 +6,55       
13 231 TOMŠIČ Tina SLO 49,82 +7,74       
14 227 PUNČEC Sara SLO ASK BRANIK MARIBOR 50,64 +8,56       
15 237 KRAJNČIČ Brina SLO ASK BRANIK MARIBOR 50,97 +8,89       
16 216 RAUTER Eva SLO SK VELENJE 51,30 +9,22       
17 236 SUPEJ Metka SLO SŠ POHORJE 53,51 +11,43       
18 218 HORVAT Neža SLO SŠ POHORJE 54,44 +12,36       
19 226 JELATANCEV Julija SLO SŠ POHORJE 1:00,19 +18,11       
20 232 ROGELJ Katarina SLO SŠ POHORJE 1:02,12 +20,04       
21 238 ZUPAN ŽITNIK Zala SLO 1:04,87 +22,79       

Disqualified
Bib Name Surname Country Club Video / Diploma
213 BRICMAN žana Nina SLO SK VUZENICA       

Did not finish
Bib Name Surname Country Club Video / Diploma
222 JANKO Pia SLO SD KRKA ROG       

LittlefoxResults U14-Boys (2003, 2004)
Rank Bib Name Surname Country Club Time Diff. Time Video / Diploma
1 258 VOLENTAR Jaka SLO ASK FUŽINAR 39,86 0,00       
2 255 BEGOVIĆ Roko CRO SK MEDVEŠČAK 40,10 +0,24       
3 260 HELBL Matic SLO SK VUZENICA 40,13 +0,27       
4 257 ARSENOVIČ Izak SLO ASK BRANIK MARIBOR 41,29 +1,43       
5 252 BEGOVIĆ William CRO SK MEDVEŠČAK 41,33 +1,47       
6 259 MIKLAVC Jaroš SLO SK TAB ČRNA 42,02 +2,16       
7 264 ODERLAP Gal SLO SK TAB ČRNA 42,35 +2,49       
8 251 WOLF Gabriel AUT SC PETZEN 42,79 +2,93       
9 262 ILIĆ Janko SRB MIDŽOR KNJAŽEVAC 43,06 +3,20       
10 263 HABERMAN Leon SLO SK VUZENICA 43,46 +3,60       
11 270 VORŠIČ Maj SLO ASK BRANIK MARIBOR 44,57 +4,71       
12 261 ZIDARN Nejc SLO SK VELENJE 46,39 +6,53       
13 242 VLAISAVLJEVIĆ Vid SLO ASK BRANIK MARIBOR 46,53 +6,67       
14 246 PAJALIĆ Grgur CRO SK MEDVEŠČAK 47,26 +7,40       
15 241 CAJCMAN Florian AUT SC PETZEN 47,38 +7,52       
15 268 MLAKAR Julij SLO ASK BRANIK MARIBOR 47,38 +7,52       
17 248 KOŽELJNIK Lan SLO SK VELENJE 48,16 +8,30       
18 239 KOKAJ Drin XKX SC PRISTINA 51,62 +11,76       
19 254 RIBIČ Maj SLO SŠ POHORJE 52,59 +12,73       
20 243 JAN žiga SLO AŠ UNIOR CELJE 54,61 +14,75       
21 247 ZORKO Martin SLO SŠ POHORJE 56,82 +16,96       
22 271 VNUK Aleks SLO SŠ POHORJE 57,76 +17,90       
23 244 IRŠIČ Jaka SLO 58,75 +18,89       
24 302 SAFRAN Niko SLO SŠ POHORJE 1:04,49 +24,63       
25 249 FRANK Nino SLO ŠD ABC 1:04,77 +24,91       
26 240 KIRKOV Bojan MKD SKI CLUB PELIESTER 1:28,39 +48,53       

Disqualified
Bib Name Surname Country Club Video / Diploma
266 STREZOSKI Borjan MKD ASK SKADI       

Did not finish
Bib Name Surname Country Club Video / Diploma
256 TOPOLOVEC Luka SLO ASK BRANIK MARIBOR       
265 ZAGERNIK David SLO ASK FUŽINAR       
301 VERBUČ Grega SLO ŠPS MOZIRJE       

LittlefoxResults U16-Girls (2001, 2002)
Rank Bib Name Surname Country Club Time Diff. Time Video / Diploma
1 289 DVORNIK Neja SLO SK DVORNIK TRANSPORT 38,52 0,00       
2 280 KOMPAN Jera SLO SK TAB ČRNA 40,52 +2,00       
3 283 GARAJ ŠPEHAR Lea CRO HSK ŽUTI MAČAK 42,00 +3,48       
4 285 VOLENTAR Maša SLO ASK FUŽINAR 42,56 +4,04       
5 284 ALIĆ Esma BIH SK BJELAŠNICA 42,84 +4,32       
6 286 ZUHRIĆ Aljin BIH SK ILIDZA 44,08 +5,56       
7 272 DAMIŠ Urška SLO ASK BRANIK MARIBOR 44,19 +5,67       
8 274 KANTARDZIC Aiša BIH SK BJELAŠNICA 44,67 +6,15       
9 273 JANKO Ema SLO SD KRKA ROG 49,03 +10,51       
10 279 HAAS Kiara SLO ASK BRANIK MARIBOR 49,65 +11,13       

LittlefoxResults U16-Boys (2001, 2002)
Rank Bib Name Surname Country Club Time Diff. Time Video / Diploma
1 292 KRIŽAJ Martin SLO SK ALPETOUR ŠKOFJA LOKA 38,14 0,00       
2 300 ŽAGAR Maks SLO SK MEŽICA 39,35 +1,21       
3 291 ŠUSTAR Nik SLO ASK BRANIK MARIBOR 39,70 +1,56       
4 296 AŽNOH Rok AUT SC PETZEN 40,38 +2,24       
5 295 CIHLAR Matej Rene CRO SK MEDVEŠČAK 41,58 +3,44       
6 299 BEŠLIĆ Filip CRO HSK ŽUTI MAČAK 42,20 +4,06       
7 293 PAVLOVIĆ Stefan SRB SKI ART UŽICE 42,86 +4,72       
8 290 VLADIMIROVIĆ Veljko SRB MIDŽOR KNJAŽEVAC 43,78 +5,64       
9 298 CVETKO Andy SLO SŠ POHORJE 54,32 +16,18       

Did not finish
Bib Name Surname Country Club Video / Diploma
278 HASANBEGOVIC Salih BIH SK BJELAŠNICA       

Noga littlefox
Copyright ASK Branik Maribor.